Нардепка Підласа: Законопроєкт №3132 – перший крок у комплексній антимонопольній реформі

Роксолана Підласа: Це рішення дасть змогу розвантажити АМКУ, підвищити його ефективність

Ухвалений сьогодні Верховною Радою у другому читанні законопроєкт №3132 про вдосконалення роботи Антимонопольного комітету покликаний започаткувати в АМКУ інститут уповноважених із розгляду скарг у сфері державних закупівель, цей документ стане початком реформи відомства, заявила авторка законопроєкту, заступниця голови парламентського комітету з питань економічної політики, нардепка від "Слуги народу" Роксолана Підласа.

Об этом сообщает Русский слон

"Цей законопроєкт – перший крок у комплексній антимонопольній реформі. Він поділяє функції АМКУ в конкурентній політиці і як органу оскарження в державних закупівлях. Це рішення дасть змогу розвантажити АМКУ, підвищити його ефективність і є кроком на шляху демонополізації економіки, яку ми обіцяли, коли йшли на вибори", – цитує Підласу її пресслужба.

Також в ухваленому законі визначено повноваження Антимонопольного комітету як органу оскарження державних закупівель та передбачено створення комісії з розгляду скарг у цій сфері. Комісія має включати не менше як трьох державних уповноважених АМКУ, написано в документі.

"Фактично зараз держуповноважені АМКУ замість розслідування антиконкурентних змов займаються оскарженням тисяч тендерів і розбираються, хто і як закупив молоко для шкіл. Це важлива функція для того, щоб державні кошти використовувалися ефективно, але в усьому світі оскарженням тендерів займається окрема палата або окремий орган, а не уповноважений антимонопольного органу", – розповіла Підласа.

Вона додала, що після набуття законом чинності в Антимонопольному комітеті з’являться окремі державні уповноважені, які тільки розглядатимуть скарги на тендерні закупівлі.

За законопроєкт у цілому проголосувало 245 народних депутатів за необхідних для його ухвалення 226.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/nardep-pidlasij-zakonoproekt-3132-pershij-krok-v-kompleksnij-antimonopolnoji-reformi-1538768.html”