Спрацювала система захисту. У Білорусі знову відключили енергоблок АЕС

На Білоруській атомній електростанції (БелАЭС) відключили перший енергоблок, бо спрацювала система захисту генератора. Після відкриття АЕС це вже не перший випадок.

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це повідомляє Міністерство енергетики Білорусі.

Повідомляється, що це відбулося під час дослідно-промислової експлуатації першого енергоблоку, у межах якого проводиться тестування систем та обладнання. У відомстві запевняють, що радіаційний фон у районі станції залишається в нормі.

Читайте також:

На Рівненській АЕС з невідомої причини відключився перший енергоблок — спрацював автоматичний захист

У листопаді на БелАЕС вже призупиняли виробництво електроенергії.

Про аварії на атомній електростанції, розташованій за 50 км від столиці Литви Вільнюса, повідомляв 9 листопада опозиційний телеграм-канал Nexta. Попри численні заперечення проти відкриття цієї електростанції, які висловлювала Литва, офіційно АЕС відкрили 7 листопада.

Після того як 3 листопада на БелАЕС почалося вироблення електроенергії, Литва припинила купувати електроенергію в Білорусі.

БелАЕС розташована поруч з містом Островець в Гродненській області, її будували за російським проєктом ВВЕР-1200. Генпідрядником будівництва АЕС є Атомстройекспорт, структура Росатома.

Редактор: Владислава Білоус

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/belaes-zupinila-robotu-pershgo-energobloka-ostanni-novini-50135946.html”